Evcil Hayvanımla Nasıl Daha Fazla Zaman Geçirebilirim?

Evcil Hayvanımla Nasıl Daha Fazla Zaman Geçirebilirim?

Evcil hayvanlarımızı her gün görüyoruz, ancak aynı rutinleri yapıyoruz: besleme, tempolu yürüyüş, kanepeye çökmeden önce kısa bir oyun seansı. Bu size tanıdık geliyorsa, belki de evcil hayvanınızla daha kaliteli zaman geçirmenin yollarını aramalısınız. Bunun için size bir liste hazırladık.

Evcil Hayvanınıza Yönelik Tatil:

İnsanlar evcil hayvanlarıyla daha fazla seyahat etmeye başladı ve bu tatil yörelerini giderek daha fazla evcil hayvan dostu hale getirdi. Geçmişte, evcil hayvan dostu bir tatil, kamp gezisi gibi bir eğlence ile sınırlı olurdu, ancak bugün evcil hayvanınız planladığınız neredeyse her şey için size katılabilir. Tatilinizi planlarken, ziyaret etmek istediğiniz genel alandaki evcil hayvan dostu yerleri araştırarak başlayın. Varış noktasına karar verdikten sonra, evcil hayvan dostu konaklama, etkinlik ve restoranlara bakabilirsiniz.

Birlikte Çalışın:

Evcil hayvanınızı spor salonuna götüremeyebilirsiniz, ancak birlikte evde, dışarıda koşma ve yoga gibi çeşitli egzersizler yapabilirsiniz. Hareketli köpekleri olanlar için koşmak iyi bir seçimdir. Böylece, dayanıklılığınızı birlikte artırabilirsiniz, köpeğiniz bunun için mükemmel bir motivasyon kaynağıdır. Ayrıca, evde birlikte yoga yapmayı deneyebilirsiniz. Çalışırken de, onları kendinizden uzaklaştırmak yerine, etrafınızda olmalarına izin veren bir rutin geliştirin.

Evcil hayvan dostu kafe ve restoranlar bulun:

Yemek ya da kahve için dışarı çıkmak, arkadaşlarınızla zaman geçirmek isterken, neden dört ayaklı arkadaşlarınızla aynı şeyi yapmıyorsunuz? Evcil hayvan dostu evcil hayvan menüsüne sahip kafe ve restoranlarınızda, kendileri için bir şeyler seçebilirler. Ayrıca burada yeni dostlar edinebilirsiniz. Bazı kafe ve restoranlar, evcil hayvanları için özel etkinlikler düzenler, bu da yakınınızdaki diğer evcil hayvan sahiplerini tanımanın harika bir yoludur.

Birlikte Oynayın:

Evcil hayvanınızın sadece fiziksel sağlıkları için değil, zihinsel sağlıkları için de aktif kalması gerekir. Evcil hayvanınızın cinsine, büyüklüğüne ve enerji seviyesine bağlı olarak seçebileceğiniz sayısız etkinlik vardır. Örneğin su seven köpekler sahil yürüyüşü için çok uygundur. Evcil hayvanınız topu çok seviyor olabilir veya başka oyuncağı. Bunu keşfetmek ve onunla eğlenmek sizin elinizde.

Gönüllü İşler Yapın:

Topluma daha fazla katılmak, evcil hayvanınızla daha fazla zaman geçirmenin başka bir yoludur. İyi bir seçenek, kayıtlı bir terapi hayvanı olması için çalışmak ve bakım evlerinde gönüllü olmak için zaman harcamaktır. Bu çalışma, insanları seven ve yeni ortamlara kolayca uyum sağlayan iyi eğitimli köpekler için mükemmeldir. Sertifikalı bir terapi köpeği olması için, yerel kuruluşlarla bağlantı kurabilirsiniz.

Hedef Belirleyin:

Tahmin etmek zor olmasa gerek ki, evcil hayvanınızla her zaman yapmak istediğiniz bir şey vardır, ancak bunu yapmak için hiç zaman bulamazsınız. Birlikte ulaşabileceğiniz bir hedef belirlemek, eğlenceli bir şeyler yapmak için adım attığınız anlamına gelir. Örneğin, dışarıda daha fazla zaman geçirmek istiyorsanız, yakınınızdaki, hatta arabanız varsa sürüş mesafesindeki tüm parklara gitmeyi hedefleyin. Değişiklik ikiniz için de iyi gelecektir.

Kedinizi Gezdirin:

Köpeğinizle dışarıda vakit geçirmek için çok az hazırlığa gerek vardır, ancak kediler için biraz daha planlama gerekir. Kedinizin dışarıda olması konusunda rahat değilseniz, onu bağlamayı deneyin. Kedinizi bir tasma takması için eğitmek, yavru kedi ile çok kolaydır, ancak sabırlı olursanız her yaştan kedi ile yapılabilir. Onların kendi başlarına araştırıp oynamalarına izin verip, rahat olmalarına izin verin. Ardından ilişki iyileştirmek için, onu ödüllendirebilirsiniz. Kediniz tasmaya veya emniyet kemerine uyum sağlayamıyor gibi görünüyorsa endişelenmeyin, hemen vazgeçmeyin, sabırlı olmalısınız.

Latest Posts

Okunmalı

İrtibatta kalın

Son haberlerö özel bildirimler için.