Yeni

Golden Retriever seçimi

Golden Retriever seçimi – Aileniz için doğru köpeği seçmek önemli bir karar. Dünyanın dört bir yanında yüzlerce köpek cinsi var, bu yüzden seçenekleriniz neredeyse sınırsız.
Amerikan Köpek Evi Kulübü (The American Kennel Club), farklı cinsleri gruplar halinde içinde, içinde ayırt edici özelliklere sahip olarak tüm cinslerin paylaşıldığı kategorilere ayırmıştır.

Sporcu Golden Retriever
Golden Retriever, Sporcu Grubundadır (Sporting Club).

Golden Retriever Seçimi yaparken, onun bir av köpeği olduğunu unutmayın. Sporcu Grubu, en eski ve en sevilen cinslerden oluşur. Bu kategorideki köpeklerin çoğu avlanmak için yetiştirilmiş olsa da, spor köpeklerine sahip olan kişiler genellikle avcıdan çok onları yalnızca evcil hayvanlar olarak tutmaktadır. Bununla birlikte, avcılık özellikleri bir sporcu köpeğine sahip olmanın en zevkli yönlerinden bazılarını yaratır. Goldenlar doğal av köpekleridir, bu yüzden onların tadını tenis topu yakalarken sonsuza kadar çıkarabilirsiniz. Diğer bir özellikleri de dışa dönük kişilikleridir, bu da sporcu köpekleri istekli ve duyarlı ortaklar haline getirir.
Golden Retriever sert ve güçlü olarak yetiştirilmiştir. Mutlu ve aptal yüzünün sizii kandırmasına izin vermeyin. Herhangi bir Golden, evde tembellik yapmaktan ya da ailenizle birlikte yerde güreşmekten zevk aldığı halde, cins özellikle toprağa bağımlıdır.

golden yavru
golden yavru

Golden yavruları enerji doludurlar ve özellikle çok iştahlı olabilirler. Yavru köpeğinizin çiğneme ihtiyacını uygun çiğneme oyuncaklarına yönlendirdiğinizden emin olun. Unutmayın, köpek yavruları telaşlı değildir ve ayırım yapmazlar. Bir sandalye ayağı, steril bir kemik kadar onların işine yarar. Goldenlar çok eğitilebilir, atletik ve iyi huyludur. Mutlu edilmek için güçlü bir istek duyarlar. Onu itaat içinde, parlayan gözleri ve kıvrak zekasıyla kuyruğunu sallayarak top sahasında performans gösterirken bulabilirsiniz.

Ayrıca çocuklarla araları mükemmeldir.
Golden Retriever seçimi – Rengi genellikle açık sarıdan koyu altın bala doğru renge sahiptir. Tüyleri ilk yıldan sonra renk olarak biraz daha koyulaşmaya meyillidir. Omuz boyu olarak yaklaşık yirmi dört inç olma eğilimindedirler, dişiler biraz daha kısadır. Tüyleri uzun ve düz veya dalgalı olmalıdır. Düzenli olarak fırçalanmaları gerekir, aksi takdirde tüyleri kalın keçeler oluşturacaktır.
Bu yüzden, çocuklar ve yetişkinler için harika olacak sadık bir arkadaş arıyorsanız, kesinlikle yerel bir yetiştirici bulmalı ve bir Golden’ı tanımak için biraz zaman harcamalısınız.

Latest Posts

Okunmalı

İrtibatta kalın

Son haberlerö özel bildirimler için.