Yeni

Yetişkin golden sahiplenme

İçinizde Golden Retriever isteyen ancak bir yavru köpeği denemeye veya sıkıntısına hazır olmayanlar, daha erişkin bir Golden sahiplenme seçeneğine bakmalıdır. Erişkin Golden Retriever’lar olgunlaşmışlardır ve evde kendi kendilerine uzun zaman geçirmeleri konusunda çok iyilerdir ve bunu kanıtlarlar. Doğru davranıldığında çok iyi uyum sağlayan bir cinstir. Golden kaç yaşında olursa olsun, kısa sürede ve sonsuza kadar ailenizin değerli bir üyesi olacaktır.

Çoğu zaman, yetiştiricilerde satılık erişkin köpekleri olur. Bunun için birkaç sebep var, bunlar arasında potansiyelini yitirmiş gösteri köpekleri, yetiştirme için kullanılanlar, birkaç kere damızlık olarak kullanılıp daha sonra emekli olan dişi Golden’lar veya yetiştiricinin Golden Retriever’ından kurtulmaya çalışan bir arkadaşına yardım ettiği diğer özel durumlar vardır. Başka nedenler de var ama yetişkin bir Golden Retriever onu isteyen herkes için uygun olacaktır.

Erişkin Golden Retriever’lar çoğu zaman zaten terbiye edilmiştir ve pek çok davranış şekli ile yeni ve sevgi dolu bir aileye nasıl uyum sağlayacağını bilir. Başlangıçta sizin için biraz zor olsa da , köpeğinize bolca sevgi, dikkat ve sabır vermelisiniz. Yeni Golden’ınıza düzenli olarak güven vermeye devam edin ve onu sevdiğinizi, ailenizin bir üyesi olduğu için mutlu olduğunuzu bilmesini sağlayın.

Erişkin bir Golden sahiplenme seçeneğini düşünüyorsanız,

Onunla ilgili her şeyi öğrendiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca, mizacını ve ailenizle uyumlu olup olmadığını da belirlemelisiniz. Aynı zamanda, diyeti, sevdiği ve hoşlanmadığı şeyler, günlük rutini, alışkanlıkları gibi önemli şeyleri de öğrenmelisiniz. Onu almaya karar vermeden önce, ailenizin üyelerinin de onunla buluşmasını sağlamalı, böylece konuşabilir ve herkesin köpeğin ailenize üye olmasını isteyip istemediğine karar verebilirsiniz. Yetişkin golden sahiplenme , sahipleneceğiniz yetişkin golden köpek ne kadar eğitimli ise o kadar daha yüksek olacaktır.

Golden sahiplenme
Golden Sahiplenme

Yetişkin bir köpekle ilk birkaç gün ilgilenmeniz ve evinizdeki her şeyin nerede olduğunu bilmesini sağlamanız gerekir. Ona nerede uyuyacağını, tuvaleti nerede kullanması gerektiğini ve yemeğinin nerede olduğunu göstermeniz gerekir. Vaktinizi verin ve sabırlı olun, normalde evinizdeki işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmesi sadece birkaç gün sürecektir.
Yeni itaat eğitimine başlamadan önce, Golden Retriever’ınıza yeni ortamına alışması için en az bir ay kadar süre vermelisiniz.

Golden sahiplenme
Yetişkin yada yavru golden sahiplenme

Yeni köpeğiniz daha önce bir itaat eğitimi almasına rağmen, onu yeni bir sınıfa kaydetmelisiniz. Böylece, eğitimi tazeleyebilir ve anlamasına yardımcı olmak için onunla çalışabilirsiniz. Eğitimi bitirdikten sonra, komutlarınızı daha iyi anlar ve birlikte iyi geçinirsiniz.
Tüm Golden Retriever’lar yaşlarına bakılmaksızın ilgi ister. Öte yandan, yetişkin Golden’ın bilmediğiniz tıbbi sorunları olabilir. Bunun bir tane edinmenize izin vermemelisiniz, çünkü elde edeceğiniz ödüller aklınıza gelebilecek herhangi bir olumsuzluktan çok daha büyüktür. Birçok insan yetişkin bir Golden Retriever almayı fazla düşünmese de, yavru köpek yetiştirme zamanını ve sıkıntılarını yaşamak istemeyen aileler için mükemmellerdir.

Latest Posts

Okunmalı

İrtibatta kalın

Son haberlerö özel bildirimler için.