Ana Sayfa Köpekler Golden Retriever Golden Yavru Köpek Seçerken – Fotoğraflarla

Golden Yavru Köpek Seçerken – Fotoğraflarla

golden yavru
golden yavru

Demek bir golden yavru köpek almaya karar verdiniz.
Hepimiz Golden Retriever’ların güzel, sadık ve harika aile hayvanları olduklarını biliriz. Ayrıca iyi av köpekleridir. Golden bunun yanında körler için harika bir rehber hayvanı olur. Ayrıca uyuşturucu arama ve hatta kayıp insanları bulmak için takip köpekleridir. Dışarıda birçok diğer evcil hayvan türü var. Golden Retriever’lar elde edebileceğiniz en çok yönlü ve şaşırtıcı cinslerden biri olmaya devam etmektedir.

Hemen dışarı çıkıp bir Golden yavrusu almadan önce, bu cins hakkında biraz daha fazla öğrenmek için zaman ayırmalısınız. Ev köpeği gösterilerine katılabilirsiniz. Çok sayıdaki Golden Retriever sahiplerine danışın. Bölgesel köpek kulübünüze gidebilirsiniz. Golden Retriever’lere sahip olan kişilerin büyük çoğunluğu onlardan inanılmaz derecede memnun. İlgi alanlarını sizinle paylaşmaktan çok mutlu olacaklardır.
Golden yavrusu almak için, bölgesel bir yavru köpek çiftliği yerine bir hobi yetiştiricisinden satın almanın neden iyi bir fikir olduğunu aşağıda ayrıntılarıyla açıklayacağız. Hobi yetiştiricileri genellikle cinsi çok iyi anladıkları ve ilgilendikleri için Golden yavru almak için çoğu zaman en iyi seçimdir.

Golden yavrusu annesi ile

Sürekli olarak güvenilir bir yetiştiriciye gidebilirsiniz, hobi yetiştiricileri sadece para için orda değildir – hayvanlarını gerçekten önemserler ve mümkün olan en iyi Golden’ı elde etmenizi isterler.


Golden yavrusu için asla acele etmeyin

Ne yaparsanız yapın, asla bir Golden yavrusu satın almak için acele etmemelisiniz. Her zaman vaktinizi ayırmalı ve biraz sabırlı olmalısınız. Yavru köpeğinizi satın aldığınızda, cinsinin harika bir ifadesi olarak büyüyecek sağlıklı bir köpek yavrusu istersiniz. Vaktinizi ayırarak ve dikkatli bir seçim yaparak, kendinizi bu yolda daha sonra büyük miktarda para ve zaman harcamaktan koruyabilirsiniz.

3 adet Yavru golden köpek

Kalitesiz Golden yavruları genellikle sadece yavrulatmaya çalışan veya kazanç sahibi olmak isteyen ve görünüşe, kaliteye veya kişiliğe çok az önem veren yetiştiriciler tarafından üretilir. Bu yetiştiricilerden herhangi birinden bir yavru satın alırsanız, büyük ihtimalle sağlıksız, kötü huylu ve hatta cinsinin özelliklerine sahip olmayan bir yavruyu elinizde bulacaksınız.

Golden retriever yavrunuzu aldığında, her zaman için uzun vadeli düşünmelisiniz. Sadece kaliteli bir yetiştiriciden satın alın ve sıkıntı duyacak hiçbir şeyiniz olmasın. Her zaman için, sadece bir Golden Retriever yavrusu satın almadığınızı unutmayın – bir dost ve ömür boyu arkadaş alıyorsunuz.

Golden Retriever Yavrunuzu Seçmek

Güvenebileceğiniz bir yetiştirici seçer seçmez, ne tür bir köpek yavrusu istediğinizi düşünmeye başlamanız gerekir. Bu karar biraz zaman alabilir. İdeal yavrunun doğması haftalar hatta aylar alabilir – buna rağmen, beklemeye değecektir. Eğer Golden yavrunuzu aradığınızda yetiştiricinizin sunduğu bir kaç yavru varsa, karşılaştırma şansına sahip olabilirsiniz.
Bazı yetiştiriciler, eğer belirli bir haftayı doldurmamışlarsa, seçtiğiniz yavru için bir miktar para yatırmanızı isteyebilir. Yedi haftalık olmalarından önce pazarlandıklarından, mükemmel yavruların neredeyse tamamı satılmaktadır. Eğer birden fazla yavru arasına katılmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz yetiştiricinize erken ulaşmaktır – yavruların tamamı satılmadan önce.

Golden retriever yavru annesi ile

Golden yavrusu ile zaman geçirin

Golden yavru köpeğinizi almaya geldiğinizde yetiştiriciniz sizin için seçim yaparsa paniklemeyin. Birçok kaliteli yetiştirici, yavrularla oldukça uzun zaman geçirecek ve bireysel kişiliklerinin ne olduğunu anlayacaklardır. Ancak, daha iyi yetiştiriciler, kişiliklerini belirlemek için yavruların hepsine kişilik testleri yapacaklardır.
Bu testleri yapmak, yetiştiriciye hangi köpeğin hangi eve gideceğini seçme konusunda yardım alacaktır. Daha iyi yetiştiricilerden birini seçtiyseniz, işini yapmasına izin vermeli ve en iyi eşiniz olacağına inandığı yavruyu seçmesine yardımcı olmalısınız.
Yetiştiriciler, birkaç hafta boyunca yavruların etrafında olduklarından, size kesinlikle daha iyi bir yavru seçebilirler – ve siz sadece onlara bakarak birkaç dakika yavruların etrafında bulundunuz.

Golden yavru köpek:

Yavrunun güçlü bacakları ve gelişmiş olduğunu kontrol edin.
Her ne kadar bütün Golden yavrular göze çekici gelseler de, faktörlerinizi görünümden daha fazla temel almanız gerekir. Yavru köpeğinizi seçmeden önce, düz bir bacak ile güçlü bir gelişim gösterdiğinden emin olmanız gerekir. Almaya karar vereceğiniz yavru köpek güçlü ve kaslı, hareketli ve aktif olmalıdır. Sağlıklı dişleri ve diş etleri olduğundan da emin olmalısınız. Sağlıklı olduğundan emin olmak için vücudunun geri kalanını da inceleyin.

Dikkatli gözlemleyin

Eğer yetiştiriciniz köpeğinizi diğer yavrular arasından seçebilmenize izin veriyorsa, diğer yavruların arasında istemediğinizden kaçınarak, her birini dikkatlice gözlemleyerek ve onların size nasıl tepki verdiğini gözlemleyerek düşündüğünüz köpeği almalısınız.
Yaklaşık 7 haftalık olan köpek yavrularının çevrelerini keşfetme yeteneklerinin olması gerekir. Başlangıçta biraz gergin olsalar da, köpek yavruları çevrelerine göz atıp koklamaya çok isteklidirler.

Golden yavru köpek ile iletişim kurun

Golden yavrusu ayırırken, ilgilendiklerinizle konuştuğunuzdan emin olun ve sesinize nasıl tepki verdiklerini görün. Etrafta dolaşmayı, onlarla oynamayı deneyin ve size nasıl tepki verdiklerini görün. Bazı köpek yavruları diğerlerinden daha hızlı olacaktır, ancak hareketli nesnelere veya çevrelerine ilgi göstermeyen bir köpek yavrusuna ile ilgilenmemelisiniz.
Zaman ayırıp, ilgilendiğiniz her köpeği değerlendirirseniz, siz ve eviniz için en iyi köpeği keşfedebilirsiniz. Golden Retriever yavrularına sahip olmak müthiştir, size sağlığınızı kazandırırlar. Sağlıklı bir golden retriever yavrusuna sahip olayı istemelisiniz – sağlıklı bir köpek yavrusu güçlü ve sağlıklı bir yetişkin ve yıllarca buralarda olacağından.

Doğru Yetiştiriciyi Seçmek

Yeni bir Golden Retriever yavru köpek almaya karar verdiğinizde, yüzleşeceğiniz ilk seçenek yavru köpeğinizi nereden alacağınızdır. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, satın aldığınız yavru köpeğin sağlıklı ve güçlü olarak büyüyüp büyümeyeceğini bilmek oldukça zordur. Yavru köpeğinizin sağlıklı olacağını düşünmek için, Golden’ınızı aldığınız yerin özelliklerine güvenmeniz gerekir.
Yetiştiriciler açısından, size sunulan 3 seçenek vardır.Birbirlerinden farklı olacağı için, hepsini iyice düşünmelisiniz. Aşağıda seçmeniz gereken 3 alternatif ve bu çok önemli kararı vermenize yardımcı olacak bilgiler bulunmaktadır.

golden yavru
golden yavrusu

Evcil hayvan dükkanı

Golden yavrusu alabileceğiniz en kötü yer evcil hayvan dükkanıdır. En azından şunu söylemek gerekirse, burada satmak için yetiştirilen yavrular elverişsiz ve kötü ortamlarda büyürler. Bu tür yerlerde, köpek yavruları sadece paradır ve kesinlikle başka hiç bir şey değildir. Buralardaki kalite ya çok azdır ya da yoktur – aile hayvan dükkanları kaliteden çok sayıyı önemser. En yüksek golden yavru köpek fiyatları muhtemelen bu dükkanlarda olacaktır. Buralardan satın alarak daha çok zarar vermelerine izin vermeyin.

Evcil hayvan dükkanları için, onlar sadece paradır

Yavru köpeklerinizi besleme ve yetiştirme şekilleri, evcil hayvan dükkanlarına oldukça fazla kazanç sağlar. Buralarda yavru köpeklerin yetiştirilmesi ve bakımı ile ilgili çok az şey olduğu için, evcil hayvan dükkanları büyük miktarda para kazanır. Genellikle anlıkz satın alma ile çalışırlar, bu da sattıkları köpek yavrularını incelemeniz için size çok fazla zaman sağlamaz. Ailenize yeni bir ilave arıyorsunuz. O zaman size sağlıklı öpek yavrusu gerekli. En iyisi yavru köpeğiniz için başka bir yere bakın.

Arka bahçe yetiştiriciler

Arka bahçe yetiştiricileri, yine de köpeğiniz için kötü bir seçenektir. Neredeyse tüm arka bahçe yetiştiricileri, birkaç Golden’a sahip ve dişileri yavruları olduğu için yetiştirmeyi keşfetmiş kişilerdir. Devam etmeye veya kısırlaştırmaya karar vermeden önce bir veya iki kez doğum yaptırırlar. Arka bahçe yetiştiricileri kalite aramazlar ve yavru köpeklere bakmak için yöntemlerini değiştirmezler. Kısaca para kazanmak için yetiştiriyorlar – başka bir şey değil.


Genellikle, arka bahçe yetiştiricileri cins hakkında çok az şey bilir. Hatta Golden Retriever’lara nasıl doğru bakılacağı konusunda daha az şey. Arka bahçe yetiştiricileri genellikle yetiştirme hakkında bilgili değildir ve birçoğunun hiç umrunda değildir.
Tek amaçları, Golden yavrusu üretmektir. Yavruları elde ettiklerinde, kalan hedefleri yavruları olabildiğince çabuk satmaktır – mümkün olan en iyi fiyat ile. Bu kişilerden almak yerine barınaklarda bir sürü golden bulabileceğinizi unutmayın.

Hobi yetiştiricileri

Bir hobi yetiştiricisi, Golden yavrunuzu almak için mükemmel bir yoldur. Hobi yetiştiricileri sadıktır, adanmışlardır ve yavru köpekleri bir hobiden daha fazlası olarak görürler. Çoğu hobi yetiştiricisi, yavrularının kalitesini her şeyden daha fazla önemser. Mümkün olan en iyi Golden Retriever yavrusunu almanıza yardımcı olmak için kendilerini adarlar.
Hobi yetiştiricileri yavru köpeklerin her birinin sorumluluğunu üstlenir ve onları destekler. Eğer paranıza karşılık en iyi golden retriever yavrusunu istiyorsanız.


Bir hobi yetiştiricisine gitmeniz gerekiyor. Çok nadiren kötü kalitede Golden Retriever yavruları üretirler. Kaliteyi çok önemserler. Golden yavru köpeğinizi bir hobi yetiştiricisinden alırsanız, en baştan sağlıklı bir bebek aldığınızdan emin olabilirsiniz.

YORUM YOK