Köpekler Neden Bazı İnsanları Severken Başkalarını Sevmez?

Köpekler Neden Bazı İnsanları Severken Başkalarını Sevmez?

Köpeğiniz sıklıkla fazla duyarlılık gösterebilir, bu yüzden hoşlarına gitmeyen bir ses, durum veya etrafta sevmedikleri biri varsa hoşnutsuzluğunu belli edecektir!

Peki, küçük dostunuzun arkadaşlarınızdan birinden neden çok belli şekilde hoşnutsuzluk duyarken neden başka bir arkadaşınızı ya da ailenizden birini çok sevdiğini hiç merak ettiniz mi?

Evcil hayvanınızın bir arkadaşınızı veya ailenizden birini sevmemesi aslında ne anlama geliyor ve bunu düzeltmek için herhangi bir şey yapabilir misiniz? En olası sebepler şöyledir:

İlk izlenim:

İlk izlenim, bir köpek için çok önemlidir, birini görür görmez ondan hoşlanmayabilir ve onu düşman olarak tanır. Bu kişiyle köpeğinizin ilk buluşmasının nasıl geçtiğini düşünün, sesini yükseltmiş miydi? Yoksa yanlışlıkla kuyruğuna mı bastı? Ya da köpeğinizin hoşlanmadığı ne oldu?

Arkadaşınız, ilk kez tanışacağı köpeğinize sevecen gözlerle selam vermelidir. Köpeğin üzerine eğilmek, kolları geniş açarak hareketler yapmak veya onu kucaklamaya zorlamak, köpeklerin hoşlanmadığı kötü vücut hareketleridir, bu nedenle sakin olunmasında fayda vardır, yoksa köpeğiniz olumsuz tepki verebilir ve ilk izlenimin etkisi uzun sürebilir..

Koku:

Koku, köpeklerin bilgi toplamak için kullandığı baskın duyularıdır. Evcil hayvanınız, ziyaretçinizden gelen hoşlanmadığı bir koku almış olabilir, örneğin başka bir köpek veya bir kedinin kokusu. Ayrıca, çoğu köpek narenciye, sirke, oje alkolü, temizlik ürünleri ve bazı parfümlerin kokusunu sevmezler.

Sosyalleşme:

Yavru köpeğinizin uygun bir şekilde sosyalleşmesini ve yabancıların etrafında olmasına alışmasını sağlamak için, onu sık sık farklı insanlarla tanıştırmalısınız. Örneğin, çılgın saç rengine sahip bir arkadaşınız varsa, buna alışmışsınızdır ve sizin için önemli değildir, ancak köpeğiniz biraz şüpheli veya meraklı olabilir.

Göz teması:

İnsanları ele alalım; doğrudan göz teması yapmayan, gözlerin kaçıran biri güvenilmez, yalancı veya şüpheli olarak algılanır.
Bununla birlikte, bir köpek için , tam tersi doğrudur. Doğrudan göz teması ona kabalık ve tehdit ifade eder.

Geçmişteki travmalar:

Köpeğinizi barınaktan vb. kurtarmak için sahiplendiyseniz, o zaman yavru köpeklerin ilk dönemlerinin pek de güzel şartlarda geçmemiş olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Arkadaşınız da geçmişte ona yanlış veya kötü davranan birini hatırlatmış olabilir. Belki de onu olumsuz bir deneyimle ilişkilendirir, örneğin arkadaşınız onu veterinere ilk aşısı için götüren kişidir?

Kıskançlık:

Köpeğiniz sürekli yeni sevgilinize havlıyorsa, bu muhtemelen başka birine gösterdiğiniz ilgiyi ve sevgiyi kıskandığındandır, bu yüzden hemen ilişkinizi bitirmeyin. Bu yeni insana ısınması için köpeğinize ve ilişkinize zaman tanıyın.

Latest Posts

Okunmalı

İrtibatta kalın

Son haberlerö özel bildirimler için.